Fizjoterapia Rumia

Rehabilitacja Rumia Michał Laskowski

Fizjoterapia jest od wielu lat wykorzystywana w celach leczniczych, służy przede wszystkim do przywracania sprawności narządu ruchu i łagodzenia dolegliwości bólowych. Składa się na nią wiele elementów, rozmaite zabiegi fizykalne. Dobiera się je w zależności od problemu wykrytego u pacjenta. Z usług profesjonalnego i doświadczonego fizjoterapeuty warto skorzystać przy schorzeniach neurologicznych, układu nerwowo-mięśniowego-szkieletowego, układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego.

fizjoterapia Reda
rehabilitacja Reda

Fizjoterapia, rehabilitacja dzieci Rumia

Fizjoterapia niejedno ma imię, wyróżnia się wiele jej rodzajów. Może dotyczyć mobilizacji tkanek miękkich, co służy przede wszystkim zmniejszeniu napięcia mięśniowego, obrzęków, bólu i stanu zapalnego. Bardzo pomocna jest także elektroterapia, która przeciwdziała atrofii mięśni. Często łączy się ją z terapią ultradźwiękową. Od lat wspaniałe efekty pozwala uzyskać leczenie zimnem i ciepłem. Fizjoterapeuci wykorzystują również w celu ustabilizowania stawów i mięśni, rozciągania i napinania mięśni. Traktowanie uszkodzonych tkanek wiązkami ultradźwięków pobudza regenerację. Przy zapaleniach ścięgien i nadwyrężonych mięśniach oraz w artretyzmie jest to niezwykle pomocne. Do fizjoterapeuty trafiają najczęściej pacjenci zmagający się z różnymi urazami, schorzeniami, niesprawnościami. <b>Z powodzeniem leczy również dzieci</b>. Warto też korzystać z jego usług profilaktycznie, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprawidłowości lub wykrycia ich we wczesnym stadium.

Chiropraktyka i osteopatia Rumia

Fizjoterapeuta będzie odpowiednią osobą w przypadku wystąpienia problemów z utratą równowagi, stosowanie rehabilitacji może pomóc je rozwiązać. Dzięki korzystaniu z technik <b>chiropraktyki i osteopatii</b>, szybko przynosi ulgę w bólu. Warto zgłosić się do fizjoterapeuty przy wystąpieniu dolegliwości bólowych ze strony pleców, głowy, kręgosłupa. Zajmie się on także kontuzjami. Ciągle przyjmowanie tabletek przeciwbólowych stanowi duże obciążenie dla organizmu. Nie rozwiązuje to problemu, jest to tylko leczenie objawowe. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą masaże, manipulacje i ćwiczenia wspierające zmieniony chorobowo obszar. Jeśli pojawią się ograniczenia ruchowe, sztywność i ból stawów, to warto zapisać się na wizytę u fizjoterapeuty. Zostaną dobrane odpowiednie ćwiczenia wzmacniające tkanki i rozciągające mięśnie, co służy poprawie elastyczności ciała. Fizjoterapeuta będzie odpowiednią osobą przy niekontrolowanym oddawaniu moczu, powrocie do zdrowia po urazie/udarze/paraliżu.

Kontakt

Social media

Tlenoterapia Kosmetyka Fizjoterapia

FizjoTerapia Michał Laskowski

Skontaktuj się z nami